Działalność

rzut

Zakres działalności firmy Indos Sp. z o.o.

Indos Sp. z o.o. zajmuje się:
– skupem indyków
– ubojem indyków
– rozbiorem indyków
– dystrybucją mięsa indyczego i tuszek

Powyższe zadania realizujemy w zakładzie produkcyjnym, który jest wyposażony w nowoczesną linie ubojową oraz przy wykorzystaniu najnowszych technologii.

Cały cykl produkcji mięsa jest objęty zarówno nadzorem technologicznym, jak i weterynaryjnym. Gwarancją jakości oferowanych przez nas produktów zapewnia również wdrożony system kontroli wewnętrznej HACCP.

Duży nacisk kładziemy na jakość mięsa, które dostarczamy do naszych kontrahentów. Dlatego dokładnie selekcjonujemy indyki dostarczane do naszej firmy, a także sami na własnych fermach produkujemy indyki rzeźne.

Informacja o projekcie

W dniu 21.12.2016 na podstawie umowy nr 00131-65000- OR0300068/15 INDOS Sp. z o.o. otrzymał dofinansowanie w ramach poddziałania „ Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” PROW 2014-2020.

Celem operacji jest: Poprawa konkurencyjności INDOS Sp. z o.o. poprzez wprowadzenie innowacyjnego procesu przetwórstwa mięsa indyczego oraz rozszerzenie oferty produktowej.

Przedmiotem operacji jest: rozbudowa i przebudowa części produkcyjnej zakładu drobiarskiego oraz zakup innowacyjnych maszyn produkcyjnych.

Planowana operacja wiąże się z wprowadzeniem w skali przedsiębiorstwa innowacyjności procesowej i innowacji produktowych.

Innowacja procesowa dotyczy zmiany w stosowanych przez przedsiębiorstwo metodach wytwarzania produktów i polegała na:

  • lepszym wykorzystaniu surowca przeznaczonego do produkcji,
  • rozszerzeniu procesu produkcyjnego w kierunku przetwórstwa poszczególnych części tuszek indyczych
  • zwiększeniu mocy produkcyjnych przedsiębiorstwa,
  • zwiększeniu możliwości magazynowania surowców i produktów gotowych.

Innowacyjność produktowa dotyczy wprowadzenia do oferty przedsiębiorstwa dwóch nowych produktów – nastrzykniętego solanką i obtoczonego mięso oraz mięsa mielonego z indyka pakowanego w tacki.